Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Ok, rozumiem
Green Power Development
Wersja polska Wersja polska English version

Kontakt

+48 533 404 400
office@green-power.com.pl
Kraków, ul. Zjazdu Gnieźnieńskiego 10/3
Green Power Development Green Power Development Green Power Development Green Power Development

Licznik

1) Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () turbina Vestas V112 o mocy nominalnej 3 MW, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

2) Ilość gospodarstw domowych (zakładając średnie zapotrzebowanie na energię = 0,28 kW/h) zaopatrywanych przez turbinę Vestas V112 moc nominalna 3 MW.

Aktualności

Nabór na płatne praktyki do naszego działu prawnego

Dział prawny firm... zobacz więcej

Informacja dla osób wydzierżawiających nieruchomości na potrzeby farm wiatrowych

W związku z licznymi pytaniami Właścicieli nieruchomości wydzierżawionych na potrzeby farm wiatrowych zamieszczamy poniżej informacje dotyczące... zobacz więcej

Zmiana numeru kontaktowego

Nastąpiła zmiana numeru kontaktowego biura. Aktualnie numer kontaktowy to: +48 22 123-0-300 ... zobacz więcej

Piknik na Stawku 2016

Annopol

Jak co roku Farma Wiatrowa Annopol sp. z o.o. miała możliwość uczestnictwa w organizowan... zobacz więcej

Turniej Miejscowości w Sokołówce

Radzięcin

Mamy przyjemność zrelacjonować Państwu udział spółki Farma Wiatrowa Frampol w wy... zobacz więcej

Archiwum aktualności

Wpływ elektrowni wiatrowych na uprawy

Wpływ elektrowni wiatrowych na uprawy rolne związany jest z wyłączeniem części gruntu z możliwości upraw. Średnio, jedno urządzenie wraz z placem technicznym (otaczającym urządzenie) zajmuje około 30 arów. Teren sąsiadujący może być natomiast uprawiany bez ograniczeń.

Dodatkowo, prof. dr hab. Stanisław Krasowicz oraz dr Mariusz Matyka z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach opublikowali artykuł z którego wynika, że praca łopat turbiny wiatrowej powodując ruch mas powietrza, w sposób pośredni, przyczynia się do zwiększenia intensywności plonowania upraw:

  1. intensywna cyrkulacja powietrza powoduje zmiany w dystrybucji CO2 i finalnie zwiększenie jego dostępności dla roślin. W związku z tym proces fotosyntezy może przebiegać bardziej efektywnie, co skutkuje szybszym wzrostem roślin i poprawą plonowania
  2. mieszanie ciepłych i zimnych mas powietrza powoduje ograniczenie wahania temperatur pomiędzy dniem i nocą, oraz zmniejsza szok termiczny wywołany wahaniami temperatur, co ma szczególne znaczenie dla ograniczenia strat spowodowanych wiosennymi przymrozkami.

Źródło: www.dzienniknowy.pl