Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Ok, rozumiem
Green Power Development
Wersja polska Wersja polska English version

Kontakt

+48 533 404 400
office@green-power.com.pl
Kraków, ul. Zjazdu Gnieźnieńskiego 10/3
Green Power Development Green Power Development Green Power Development Green Power Development

Licznik

1) Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () turbina Vestas V112 o mocy nominalnej 3 MW, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

2) Ilość gospodarstw domowych (zakładając średnie zapotrzebowanie na energię = 0,28 kW/h) zaopatrywanych przez turbinę Vestas V112 moc nominalna 3 MW.

Aktualności

Nabór na płatne praktyki do naszego działu prawnego

Dział prawny firm... zobacz więcej

Informacja dla osób wydzierżawiających nieruchomości na potrzeby farm wiatrowych

W związku z licznymi pytaniami Właścicieli nieruchomości wydzierżawionych na potrzeby farm wiatrowych zamieszczamy poniżej informacje dotyczące... zobacz więcej

Zmiana numeru kontaktowego

Nastąpiła zmiana numeru kontaktowego biura. Aktualnie numer kontaktowy to: +48 22 123-0-300 ... zobacz więcej

Piknik na Stawku 2016

Annopol

Jak co roku Farma Wiatrowa Annopol sp. z o.o. miała możliwość uczestnictwa w organizowan... zobacz więcej

Turniej Miejscowości w Sokołówce

Radzięcin

Mamy przyjemność zrelacjonować Państwu udział spółki Farma Wiatrowa Frampol w wy... zobacz więcej

Archiwum aktualności

Konferencja w Nałęczowie - 15 listopad 2011 r.

 
W dniu 15 listopada 2011 r. w Nałęczowie odbyła się konferencja pt. „Energetyka wiatrowa szansą rozwoju gmin rolniczych województwa lubelskiego”. Jej organizacji podjęli się wspólnie Green Power Development wraz z partnerem strategicznym Contino Wind Partners oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Patronat honorowy nad konferencją objął Pan Krzysztof Hetman, Marszałek Województwa Lubelskiego.
 
W konferencji wzięło udział około 70 osób, w tym przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Biura Planowania Przestrzennego w Lublinie, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie, Lubelskiej Izby Rolniczej oraz przedstawiciele władz samorządowych kilkudziesięciu gmin Lubelszczyzny.
 
W ramach seminarium zaprezentowane zostały wystąpienia ekspertów pracujących w Green Power Development, które dotyczyły m.in. rynku energetyki wiatrowej w Polsce i w Europie; zasad wyboru lokalizacji pod budowę farm wiatrowych; procedury zmian gminnych dokumentów planistycznych prowadzących do umożliwienia realizacji elektrowni wiatrowych; uwarunkowań środowiskowych realizacji farm wiatrowych; oraz korzyści płynących z budowy farmy wiatrowej dla gminy i społeczności lokalnej.
 
Ponadto przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej zaprezentował prezentację pt. „Akceptacja społeczna farm wiatrowych – rola dobrych praktyk w ramach konsultacji społecznych”, natomiast sołtys wsi Łęki Dukielskie omówił wyzwania i potencjalne zagrożenia związane z budową i eksploatacją farmy wiatrowej na przykładzie inwestycji przeprowadzonej w jego miejscowości.
 
Na zakończenie konferencji odbyła się dyskusja, w trakcie której w zdecydowanej większości przeważały opinie, że rozwój energetyki wiatrowej na obszarze województwa lubelskiego jest korzystny i potrzebny, o ile będzie odbywał się z poszanowaniem norm prawnych oraz na partnerskich zasadach pomiędzy inwestorami, władzami regionalnymi i samorządowymi oraz społecznościami lokalnymi.

16.11.2011. 00:00