Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Ok, rozumiem
Green Power Development
Wersja polska Wersja polska English version

Kontakt

+48 533 404 400
office@green-power.com.pl
Kraków, ul. Zjazdu Gnieźnieńskiego 10/3
Green Power Development Green Power Development Green Power Development Green Power Development

Licznik

1) Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () turbina Vestas V112 o mocy nominalnej 3 MW, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

2) Ilość gospodarstw domowych (zakładając średnie zapotrzebowanie na energię = 0,28 kW/h) zaopatrywanych przez turbinę Vestas V112 moc nominalna 3 MW.

Aktualności

Nabór na płatne praktyki do naszego działu prawnego

Dział prawny firm... zobacz więcej

Informacja dla osób wydzierżawiających nieruchomości na potrzeby farm wiatrowych

W związku z licznymi pytaniami Właścicieli nieruchomości wydzierżawionych na potrzeby farm wiatrowych zamieszczamy poniżej informacje dotyczące... zobacz więcej

Zmiana numeru kontaktowego

Nastąpiła zmiana numeru kontaktowego biura. Aktualnie numer kontaktowy to: +48 22 123-0-300 ... zobacz więcej

Piknik na Stawku 2016

Annopol

Jak co roku Farma Wiatrowa Annopol sp. z o.o. miała możliwość uczestnictwa w organizowan... zobacz więcej

Turniej Miejscowości w Sokołówce

Radzięcin

Mamy przyjemność zrelacjonować Państwu udział spółki Farma Wiatrowa Frampol w wy... zobacz więcej

Archiwum aktualności

Hałas czy delikatny szum? Dźwięk elektrowni wiatrowej

Mieszkańcy terenów, na których powstać mają farmy wiatrowe, często obawiają się hałasu. Zupełnie niepotrzebnie. Zgodnie z polskimi normami maksymalne natężenie hałasu w domostwie wynosi 45 dB. Natężenie dźwięku dużej działającej farmy nie przekracza 40 dB już w odległości 400 m od turbiny. Żeby zapewnić pełen komfort mieszkańcom, inwestorzy najczęściej stawiają turbiny jeszcze dalej niż nakazują normy. Poniższy film porównuje dźwięki wydawane przez turbinę z odgłosami towarzyszącymi nam na co dzień.

Poziom 65 dB jest granicą między obszarem komfortu akustycznego, a nieprzyjemnym hałasem. Stojąc bezpośrednio pod turbiną natężenie dźwięku nie przekracza 50 dB (wartość ta jest zależna od wysokości wiatraka), a więc można tam swobodnie prowadzić rozmowę. Jak widać w przypadku farm wiatrowych bardziej adekwatne jest używanie pojęcia szumu niż hałasu, który najczęściej zlewa się z odgłosami przyrody i z odległości 500 metrów jest prawie nieodróżnialny od dźwięku zwykłego wiatru.