Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Ok, rozumiem
Green Power Development
Wersja polska Wersja polska English version

Kontakt

+48 533 404 400
office@green-power.com.pl
Kraków, ul. Zjazdu Gnieźnieńskiego 10/3
Green Power Development Green Power Development Green Power Development Green Power Development

Licznik

1) Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () turbina Vestas V112 o mocy nominalnej 3 MW, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

2) Ilość gospodarstw domowych (zakładając średnie zapotrzebowanie na energię = 0,28 kW/h) zaopatrywanych przez turbinę Vestas V112 moc nominalna 3 MW.

Aktualności

Nabór na płatne praktyki do naszego działu prawnego

Dział prawny firm... zobacz więcej

Informacja dla osób wydzierżawiających nieruchomości na potrzeby farm wiatrowych

W związku z licznymi pytaniami Właścicieli nieruchomości wydzierżawionych na potrzeby farm wiatrowych zamieszczamy poniżej informacje dotyczące... zobacz więcej

Zmiana numeru kontaktowego

Nastąpiła zmiana numeru kontaktowego biura. Aktualnie numer kontaktowy to: +48 22 123-0-300 ... zobacz więcej

Piknik na Stawku 2016

Annopol

Jak co roku Farma Wiatrowa Annopol sp. z o.o. miała możliwość uczestnictwa w organizowan... zobacz więcej

Turniej Miejscowości w Sokołówce

Radzięcin

Mamy przyjemność zrelacjonować Państwu udział spółki Farma Wiatrowa Frampol w wy... zobacz więcej

Archiwum aktualności

Dni Kultury Rolnej w Urzędowie 05 - 12.03.2012 r.

W dniach 5 – 12 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Urzędowie po raz kolejny odbyły się sesje wykładów i warsztatów skierowanych do rolników w ramach Dni Kultury Rolnej w Urzędowe. W trzecim dniu DKR-u (7 marca) zaprezentowano referaty dotyczące Alternatywnych źródeł pozyskania energii odnawialnej. Spotkanie to miało charakter informacyjny i było kolejnym etapem konsultacji społecznych organizowanych przez przedstawicieli Green Power Development oraz Contino Wind Partners - firm projektujących farmę wiatrową w gminie Urzędów. Sesję tę rozpoczął starosta kraśnicki Tadeusz Wojak wykładem pt. Nowe inwestycję szansą rozwoju gmin powiatu kraśnickiego.
 
Nasz przedstawiciel, Grzegorz Mück, zaprezentował wykład pt. Etapy inwestycji w postaci budowy farmy wiatrowej, zaś Paweł Malarz, przedstawiciel Contino Wind Partners przedstawił referat poświęcony Korzyściom płynącym z budowy farmy wiatrowej dla gminy i społeczności lokalnej. Na to spotkanie zaproszony został również Tomasz Węgrzyn - sołtys podkarpackiej wsi Łęki Dukielskie, gdzie od trzech lat zlokalizowana jest farma. Tematem tego referatu było studium przypadku Wyzwania i potencjalne zagrożenia związane z budową i eksploatacją farmy wiatrowej.
 
Dni Kultury Rolnej w Urzędowie były doskonałą okazją do zaprezentowania ogólnych założeń energetyki wiatrowej, jak również szans i korzyści dla całej społeczności lokalnej generowanych dzięki powstaniu farm wiatrowych. Ważnym elementem tego spotkania była dyskusja zainteresowanych stron, podczas której nasi przedstawiciele wysłuchali opinii i zastrzeżeń nt. planowanej inwestycji i jednocześnie udzielali szczegółowych informacji o projekcie.
 
Green Power Development w najbliższym czasie planuje budowę masztu pomiarowego na terenie gminy Urzędów. Jego zadaniem będzie określenie siły i kierunku wiatru oraz uzyskanie dodatkowych parametrów istotnych przy wyborze optymalnego typu urządzeń dla tej inwestycji.
 
Kolejnym ważnym etapem przy realizacji inwestycji jest przeprowadzenie zmian planistycznych, których rezultatem będzie wyłonienie terenów predysponowanych do zlokalizowania farmy wiatrowej.
 
Materiał video:  

07.03.2012. 00:00