Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Ok, rozumiem
Green Power Development
Wersja polska Wersja polska English version

Kontakt

+48 533 404 400
office@green-power.com.pl
Kraków, ul. Zjazdu Gnieźnieńskiego 10/3
Green Power Development Green Power Development Green Power Development Green Power Development

Licznik

1) Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () turbina Vestas V112 o mocy nominalnej 3 MW, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

2) Ilość gospodarstw domowych (zakładając średnie zapotrzebowanie na energię = 0,28 kW/h) zaopatrywanych przez turbinę Vestas V112 moc nominalna 3 MW.

Aktualności

Nabór na płatne praktyki do naszego działu prawnego

Dział prawny firm... zobacz więcej

Informacja dla osób wydzierżawiających nieruchomości na potrzeby farm wiatrowych

W związku z licznymi pytaniami Właścicieli nieruchomości wydzierżawionych na potrzeby farm wiatrowych zamieszczamy poniżej informacje dotyczące... zobacz więcej

Zmiana numeru kontaktowego

Nastąpiła zmiana numeru kontaktowego biura. Aktualnie numer kontaktowy to: +48 22 123-0-300 ... zobacz więcej

Piknik na Stawku 2016

Annopol

Jak co roku Farma Wiatrowa Annopol sp. z o.o. miała możliwość uczestnictwa w organizowan... zobacz więcej

Turniej Miejscowości w Sokołówce

Radzięcin

Mamy przyjemność zrelacjonować Państwu udział spółki Farma Wiatrowa Frampol w wy... zobacz więcej

Archiwum aktualności

Czy farmy wiatrowe stanowią zagrożenie dla ptaków?

Rozmiar i szybkość pracy wirników turbin mogą sprawiać wrażenie, że stanowią one bardzo duże zagrożenie dla ptaków i mogą przyczyniać się do wyginięcia rzadkich gatunków. Współczesne badania obalają powyższe hipotezy. Ptaki, kierując się instynktem samozachowawczym, dostosowują się do pojedynczych turbin oraz całych farm wiatrowych. Omijają je tak samo, jak wszystkie inne przeszkody. Ptaki niektórych gatunków zakładają nawet gniazda w pobliżu turbin wiatrowych.

Mimo minimalizacji zagrożenia przez projektantów farm wiatrowych, zdarzają się przypadki kolizji kończących się śmiercią ptaków. Jednak według statystyk liczba śmierci na skutek kontaktu z turbiną to niewielki procent śmierci spowodowanych przez inne formy działalności człowieka. Wielokrotnie więcej ptaków ginie na samochodach i budynkach. W ciągu roku na skutek kontaktu z turbinami na całym świecie ginie średnio 20 tysięcy ptaków. Z badań przeprowadzonych w Hiszpanii wynika, że rocznie ginie zaledwie jeden ptak na 8 elektrowni wiatrowych.

Dla porównania na skutek zderzenia z budynkami (szczególnie z ich oszklonymi częściami) ginie w tym samym czasie 98 milionów ptaków, a napowietrzne linie elektroenergetyczne są bezpośrednią przyczyną ok. 174 milionów ptasich śmierci. Widać zatem wyraźnie, że tysiące razy bardziej niebezpieczne są trudniejsze do zauważenia podczas lotu linie elektroenergetyczne.